بیوگرافی خواننده رضا جوکار

بیوگرافی خواننده رضا جوکار


بیوگرافی خواننده رضا جوکار

رضا جوکار،متولد تیرماه شصت و نه در استان فارس،تخت جمشید(مرودشت)عضوی از خانواده شش نفره و مجرد است،پدرش از مدیران آموزش و پرورش و مادر خانه دار.فرزند آخر خانواده،بسیار احساساتی و زودرنج و در عین حال در تصمیماتش جدی است.
از هشت سالگی علاقه وی به موسیقی نمایان شد و با مخالفت شدید پدر مواجه شد و بصورت آماتور و پاره وقت آموزش کیبرد و مقدمات موسیقی را با کمک دوست برادرش که نوازنده مجالس بود در ده سالگی آموخت و طی چند سال تبدیل به نوازنده کیبرد گردید و در مجالس فعالیت خود را آغاز کرد.
از شانزده سالگی بصورت حرفه ای نوازندگی کیبرد و خوانندگی را با نام هنری ثمین آغاز کرد و همزمان شروع به یادگیری تنظیم،اهنگسازی و ترانه سرایی بدون مربی به صورت خودجوش نمود و پس از آن دوره کوتاه مدت سلفژ را در آموزشگاه موسیقی آبنوس شیراز طی نمود.
از سال ۱۳۸۷ تا سال ۱۳۹۰ دو آلبوم صوتی با خوانندگی،تنظیم و آهنگسازی خودش تهیه و تولید کرد و بدلیل محدودیت های عرصه موسیقی،تجربه کم در عبور از مراحل اداری و نداشتن اسپانسر موفق به اخذ مجوز نشد و این آثار منتشر نشد و چند تک آهنگ را بصورت محدود منتشر نمود.سختی ها و فراز و نشیب های فراوان زندگی شخصیش که هیچگاه مطرح نکرده و اشاره کوچکی به آنها در گذشته داشته،باعث دلسردی او نشد و با قدرت موسیقی را ادامه داد،راهی سربازی شد و پس از خدمت سربازی،ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد و بصورت آکادمیک در رشته موسیقی دوره های تخصصی را آموخت و همزمان با نام اصلی خودش(رضا جوکار) شروع به فعالیتهای مختلف موسیقی اعم از نوازندگی در کلاب و بارها و خوانندگی در کشتی تفریحی،آهنگسازی برای هنرمندان و.... کرد و پس از فارغ التحصیلی در مقطع فوق لیسانس رشته موسیقی به ایران بازگشت و در شیراز مستقر شد،شرکتی خصوصی در زمینه موسیقی ثبت کرد و استودیویی شخصی راه اندازی نمود و پس از آن قطعات جدید خود را بصورت تک تراک تولید و منتشر کرد.
بطور کلی وی در چندین شاخه از رشته موسیقی فعالیت دارد:خوانندگی،آهنگسازی،تنظیم،نوازندگی کیبرد،نوازندگی پرکاشن الکترونیک و...
و در زمینه تدریس موسیقی الکترونیک:(آموزش نوازندگی کیبرد،آموزش نوازندگی پرکاشن،آموزش تنظیم و اهنگسازی)
طی سالهای گذشته در زمینه تدریس موسیقی الکترونیک بدلیل شیوه ابداعی وی و نحوه بیان و انتقال مطالب بسیار خوش درخشید و هنرجویان بسیاری را از داخل و خارج از کشور با خود همراه کرد و آموزش داد.
وی در کارنامه کاری خود همکاری با هنرمندان بزرگی درون و بیرون از کشور را به عنوان نوازنده داراست،افرادی همچون فرزاد فرزین،محمد نجم،فولدن اوراس و چند تن از خوانندگان ایرانی مقیم خارج از کشور و همچنین همکاری در زمینه تنظیم موسیقی متن سریال حریم سلطان و...
شایان ذکر است که تک آهنگهای وی قابل دسترسی و دانلود از سایتهای موسیقی می‌باشد و تنها راه ارتباطی مستقیم با این هنرمند پارسی از طریق صفحه اینستاگرام وی به آدرس rezajowkarmusic@ میباشد.
#رضا جوکار #رضاجوکار #رضا_جوکار

#rezajowkar #reza jokar #reza_jowkar

148,503 Views بار
28 نوامبر 2020
نظرات

بستن